986 - Bordspendyl empire

986 - Bordspendyl empire
986 - Bordspendyl empire
986 - Bordspendyl empire
986 - Bordspendyl empire
986 - Bordspendyl empire
986 - Bordspendyl empire
986 - Bordspendyl empire
986 - Bordspendyl empire

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BORDSPENDYL, empire, parisarbete, brännförgylld brons, delvis polerad, urtavlan märkt Choiselat-Gallien, Fab de Bronzes de S.A.R de Monsieur á Paris, dekor av bl a stående kvinna med amfora, 1800-talets första hälft, höjd ca 37, 27 x 11 cm, med träsockel och glaskupa, höjd ca 50, 38 x 18 cm

Ringa bruksspår, SAV garanterar ej funktionen

779524

2020-08-22