987 - Skeppstavla textil

987 - Skeppstavla textil
987 - Skeppstavla textil
987 - Skeppstavla textil
987 - Skeppstavla textil
987 - Skeppstavla textil
987 - Skeppstavla textil

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKEPPSTAVLA, segelfartyget Antoinette, Göteborg, "skeppsmålning" i textil, bl a siden, sömnad, assemblage, Broderad text: Antoniette, Göteborg, Kapt B A Öberg, ca 45 x 75 cm

Proveniens
Skeppsredare Börjesson, Helsingborg

Åldersspår, sprickor, skador

779554

2020-08-22