987 - Skeppstavla textil
Klubbat för:
3 600 SEK
3 000 SEK
SKEPPSTAVLA, segelfartyget Antoinette, Göteborg, "skeppsmålning" i textil, bl a siden, sömnad, assemblage, Broderad text: Antoniette, Göteborg, Kapt B A Öberg, ca 45 x 75 cm
Proveniens
Skeppsredare Börjesson, Helsingborg
Åldersspår, sprickor, skador
779554
2020-08-22