989 - Schatull med underrede samt brickbord

Såld för:

6 200 SEK

Utropspris

800 SEK

SCHATULL och BRICKBORD, schatull med spelmarker, mahogny med mässingsinläggningar, på underrede, höjd ca 49, 33 x 25 cm, litet brickbord, engelsk stil, betsad mahogny, lös bricka, 1900-talets andra hälft, höjd ca 49, 46 x 31 cm

Slitage, repor

779578

2020-08-22