GEORGES BRAQUE, efter: Pichet noir et citrons
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GEORGES BRAQUE, efter (1882-1963): Pichet noir et citrons, färgakvatint, signerad och numrerad G. Braque 149/200. Tryckt på BFK Rives papper. Editerad av Maeght, Paris. I. 37 x 45,5 cm S. 49,5 x 57,5 cm
Enligt påskrift a tergo Inköpt på Svenk Franska Konstgalleriet 1951.
LITTERATUR: Vallier, Maeght 1004
vågig yta
779601
2020-09-13