Verner Panton Flowerpot taklampor

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

VERNER PANTON, ´´Flowerpot´´ taklampa, 2 st, samtida, formgivningsår 1969, &tradition, svar- respektive turkoslackerad metall, märkta, höjd ca 16 cm, diameter ca 23 cm, originaletui medföljer

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, repor

779690

2020-06-03