Verner Panton Flowerpot taklampor
Klubbat för:
1 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
VERNER PANTON, ´´Flowerpot´´ taklampa, 2 st, samtida, formgivningsår 1969, &tradition, svar- respektive turkoslackerad metall, märkta, höjd ca 16 cm, diameter ca 23 cm, originaletui medföljer
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, repor
779690
2020-06-03