1002 - Jugendurnor Höganäsbolaget

Såld för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HÖGANÄSBOLAGET, (2) urnor med hänklar, glaserat lergods, märkta Höganäs, tidigt 1900-tal, höjd 16,5, Ø 22,5 cm

Proveniens
Skottorps slott

Smärre bruksspår

779703

2020-08-22