1004 - Klaffbord England

1004 - Klaffbord England
1004 - Klaffbord England
1004 - Klaffbord England
1004 - Klaffbord England
1004 - Klaffbord England
1004 - Klaffbord England

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KLAFFBORD, George lll, pembroketyp, med klaffar på långsidorna, fanerat i mahogny, lådor, draghandtag samt benavslutningar i mässing, tidigt 1800-tal, höjd ca 70, 72 x 46 - 86 cm

Bruksslitage, skador/lagningar, torrsprickor

779713

2020-08-22