1004 - Klaffbord England
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KLAFFBORD, George lll, pembroketyp, med klaffar på långsidorna, fanerat i mahogny, lådor, draghandtag samt benavslutningar i mässing, tidigt 1800-tal, höjd ca 70, 72 x 46 - 86 cm
Bruksslitage, skador/lagningar, torrsprickor
779713
2020-08-22