Axel Nilsson oljemålning

Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

AXEL NILSSON (1889-1981): "Skuta som lastar", signerad och daterad Axel Nilsson 1937, olja på duk, 50x60 cm

Historik: Inköp SAK, Sveriges allmänna konstförening, 1937

779805

2020-06-06