1012 - Järnsängar ca 1900

1012 - Järnsängar ca 1900
1012 - Järnsängar ca 1900
1012 - Järnsängar ca 1900
1012 - Järnsängar ca 1900
1012 - Järnsängar ca 1900
1012 - Järnsängar ca 1900

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JÄRNSÄNGAR, 1 par, bemålad metall samt mässing, tidigt 1900-tal, höjd ca 135, 210 x 94, bäddmått 200 x 90 cm

Bruksslitage, senare bemålning, 1 säng saknar hjultrissor (= något lägre), nutida resårbottnar samt täcke i bomull ingår

779832

2020-08-22