von Wright fågelplanscher

von Wright fågelplanscher
von Wright fågelplanscher
von Wright fågelplanscher
von Wright fågelplanscher
von Wright fågelplanscher
von Wright fågelplanscher

Klubbat för:

4 400 SEK

2 500 SEK

VON WRIGHT (317) fågelplanscher,, 95 färglitografier, ur Svenska fåglar, Stockholm, 1920-29, ca 375x270 mm.TILLSAMMANS MED: 187 färglitograferade planscher ur Lindman, Norden Flora, 1920-26 (del II och III). Ca 230x155 mm. och PALMSTRUCH, Svensk botanik ca 1800-1840, 35 kopparstick

Enstaka nagg

779918

2020-06-04