Gräddkanna empire

Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire
Gräddkanna empire

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRÄDDKANNA, silver, Carl Petter Åberg Arboga 1823, invändigt förgylld, uppburen av en svan, livet med dekor av lejonmaskaron, höjd ca cm, vikt ca 201 g

Fotplatta m lagning (undertill), handtag m gravyr

779945

2020-06-07