Kaffeservis Eric Råström
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ERIC RÅSTRÖM, kaffeservis, 3 dlr, silver, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, stämplade E. Råström, Stockholm 1943, kanna med handtag i ebenholts, runt fotkanterna vågband i relief, höjder mellan 20-10 cm, totalvikt ca 1187 g
Smärre slitage, putsrester
779994
2020-06-05