Kaffeservis Eric Råström

Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström
Kaffeservis Eric Råström

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

ERIC RÅSTRÖM, kaffeservis, 3 dlr, silver, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, stämplade E. Råström, Stockholm 1943, kanna med handtag i ebenholts, runt fotkanterna vågband i relief, höjder mellan 20-10 cm, totalvikt ca 1187 g

Smärre slitage, putsrester

779994

2020-06-05