Säckkärra
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄCKKÄRRA, 1800-talets slut, trä och metall, ett hjul framtill, längd ca 190 cm
PROVENIENS: Nuvarande ägarare har fått kärran i gåva av Nils och Kajsa Strinning
Bruks och åldersrelaterat slitage
780003
2020-06-05