Säckkärra

Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra
Säckkärra

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SÄCKKÄRRA, 1800-talets slut, trä och metall, ett hjul framtill, längd ca 190 cm

PROVENIENS: Nuvarande ägarare har fått kärran i gåva av Nils och Kajsa Strinning

Bruks och åldersrelaterat slitage

780003

2020-06-05