Klubbat för:
1 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
URNOR, gjutjärn, tidigt 1900-tal, Näfveqvarns Bruk, höjd ca 30, diameter ca 28 cm
PROVENIENS:
Har varit i nuvarande familjs ägo sedan 1960
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, ena urnan trasig
780019
2020-06-05
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner