Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk

Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk
Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk
Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk
Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk
Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk
Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk
Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk
Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk
Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk
Urnor 1 par Näfveqvarns Bruk

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

URNOR, gjutjärn, tidigt 1900-tal, Näfveqvarns Bruk, höjd ca 30, diameter ca 28 cm

PROVENIENS:
Har varit i nuvarande familjs ägo sedan 1960

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, ena urnan trasig

780019

2020-06-05