Spegel Göbel
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
EHRHART GÖBEL (spegelfabrikör i Stockholm 1744-1764), spegel, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld med polerad guld och slagmetall, genombrutet krön med ymnig dekor av rocailler, fasettslipade kvicksilverfolierade glas, ca 134x58 cm
Glas med skador
780032
2020-06-07