Spegel Göbel

Spegel Göbel
Spegel Göbel
Spegel Göbel
Spegel Göbel
Spegel Göbel
Spegel Göbel
Spegel Göbel
Spegel Göbel

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

EHRHART GÖBEL (spegelfabrikör i Stockholm 1744-1764), spegel, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld med polerad guld och slagmetall, genombrutet krön med ymnig dekor av rocailler, fasettslipade kvicksilverfolierade glas, ca 134x58 cm

Glas med skador

780032

2020-06-07