Kunglig Dansk Musselmalet

Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KUNGLIG DANSK, matservis, (43 delar), porslin, Musselmalet, halvblond, samt Blå Blom, bestående av: 9 djupa tallrikar, 7 mattallrikar, 8 desserttallrikar, 11 assietter, 1 terrin med lock, 3 uppläggningskålar, samt 4 ovala uppläggningsfat med oglaserad botten, det största uppläggningsfatets längd ca 40 cm

Bruksslitage, två uppläggningsfat och enstaka servisdelar med blekt dekor, mikronagg kan förekomma

780062

2020-06-11