Matsalsbord

Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

MATSALSBORD, mahogny, England, 1800-talets första del,
3-delat med 2 halvmåneformade bord, hjultrissor, längd 120, bredd 59, höjd 72 cm vardera, fällbord med
2 klaffar, längd 120, bredd totalt 183 (nedfälld 57) cm, en
iläggsskiva 44 cm, kan monteras med
sidoborden och iläggsskiva eller med slagbord och
sidoborden, fästen 4 st i mässing medföljer

Åldersrelaterat slitage, repor, märken, fläckar

780136

2020-06-09