Reinhold Ljunggren

Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006): (5) "Nya bilder från Ydre", i mapp, signerade R Ljunggren, 209/360, färglitografier, bladmått ca 31,5 x 40 resp 40 x 31,5 cm, bladens titlar: Aprilmorgon, I skymningen, Björkhagen marsmorgon, Morgondimma, Det gamla fönstret, Grafikfrämjandet 1977.

samtliga inramade,

780153

2020-06-06