Salongsbord

Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALONGSBORD, 1800-talets början, Stockholmsarbete i Karl Johan, fanerat med pyramidmahogny, 2 lådor i sargen, svarvade dragknoppar, pelarfot, fyrdelad fot med svängda ben, avslutande tassfötter, höjd ca 72,5, 118,5x73,5 cm

Mindre fanerbortfall, tidigare med hjultrissor

780206

2020-06-10