Skål med fat Edward Hald

Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ORREFORS, 2 dlr, skål med fat, sannolikt Edward Hald, graverad dekor, skålen signerad OFHE 67-29, höjd 13, diameter 21 cm, fatets diameter 21 cm

Bruksslitage, fat med smärre nagg

780227

2020-06-07