Byst art nouveau
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYST, 1920-tal, art nouveau, USA, titelerad "Expectation", signerad A. Carli, numrerad 144, för "The Boston Plastic Art Co.", bemålad och bronserad gips, höjd ca 46, bredd ca 30 cm
Åldersrelaterad slitage, avslag och bortnötning av bronsering och färg
780254
2020-06-07