Byst art nouveau

Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau
Byst art nouveau

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BYST, 1920-tal, art nouveau, USA, titelerad "Expectation", signerad A. Carli, numrerad 144, för "The Boston Plastic Art Co.", bemålad och bronserad gips, höjd ca 46, bredd ca 30 cm

Åldersrelaterad slitage, avslag och bortnötning av bronsering och färg

780254

2020-06-07