Tekanna porslin Kina

Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina

Klubbat för:

2 600 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

TEKANNA, porslin, Kina, pagodmotiv i underglasyrblått, delvis förgylld dekor, höjd 13 cm

Kuntoraportti

Förgyllning med slitage och ställvis med bortfall, pipens fäste med lagning

780268

Päivämäärä:

2020-06-08