Caquerelle bordspendyl 1700-tal
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, Louis XVI, Frankrike, Paris, vitemaljerad urtavla märkt Caquerelle a Paris, förgylld brons, dekor med putto, sockel i bestat trä, höjd 37 cm, pendel samt nyckel finns
Skadad urtavla, SAV garanterar ej funktionen
780299
2020-06-10