Karin Mobring ett par fåtöljer

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KARIN MOBRING, "Natura", fåtöljer, 1 par, IKEA, 1970-talets början, furu och ljust skinn, sitthöjd 38, bredd 74 cm

PROVENIENS: Har varit i samma familjs ägo sedan inköpsåret. Fåtöljerna inköptes på IKEA i Oslo och har till idag stått i en stuga i Östmarka utanför Oslo.

Smärre slitage och märken, en söm har gått upp

780336

2020-06-08