David Tägtström
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DAVID TÄGTSTRÖM (1894-1981): (2) Porträtt av Axel Fridell, signerad och daterad David Tägtström 1918, tuschlavering, ca 25x35,5 cm samt "Strandkajsvägen", signerad ocdt daterad, pt, ca 7x11 cm
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
Pappershål
780565
2020-06-14