David Tägtström

David Tägtström
David Tägtström
David Tägtström
David Tägtström
David Tägtström
David Tägtström
David Tägtström
David Tägtström

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DAVID TÄGTSTRÖM (1894-1981): (2) Porträtt av Axel Fridell, signerad och daterad David Tägtström 1918, tuschlavering, ca 25x35,5 cm samt "Strandkajsvägen", signerad ocdt daterad, pt, ca 7x11 cm

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

Pappershål

780565

2020-06-14