Släplogg Walker´s Excelsior IV
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLÄPLOGG, 1900-talets början, Walker´s "Excelsior" IV patent log, räkneverk med relingfäste i mässing, rotator, Sign. Thomas Walker & Son Ltd. Birmingham , i träfodral
Korrosion, slitage
780628
2020-06-08