Släplogg Walker´s Excelsior IV

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLÄPLOGG, 1900-talets början, Walker´s "Excelsior" IV patent log, räkneverk med relingfäste i mässing, rotator, Sign. Thomas Walker & Son Ltd. Birmingham , i träfodral

Korrosion, slitage

780628

2020-06-08