Fotogenlampa
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, lampfot i mässing, oljehus i fasettslipat glas, brännare märkt Kosmos Brenner kupa i frostat glas med slipad dekor, höjd ink kupa ca 62 cm
Bruksslitage, nagg på kupan
780667
2020-06-08