Fotogenlampa

Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, lampfot i mässing, oljehus i fasettslipat glas, brännare märkt Kosmos Brenner kupa i frostat glas med slipad dekor, höjd ink kupa ca 62 cm

Bruksslitage, nagg på kupan

780667

2020-06-08