Fotogenlampa

Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa

Klubbat för:

650 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

FOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, lampfot i mässing, oljehus i fasettslipat glas, brännare märkt Kosmos Brenner kupa i frostat glas med slipad dekor, höjd ink kupa ca 62 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, nagg på kupan

780667

Päivämäärä:

2020-06-08