Kista allmoge

Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge
Kista allmoge

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KISTA, allmoge, 1700-tal, handtag och beslag i smide, bemålad med initialerna A. E. samt årtalet 1913, invändigt inredd med liten låda samt märkt 1761, höjd ca 46, 91x49 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage, märken, färgavslag, repor

780674

2020-06-08