Bestick silver GAB Olga

Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BESTICK, 72 dlr., silver, GAB, Stockholm 1900-talets andra hälft, modell "Olga", bestående av: 24 bordsgafflar (ca 18 cm), 24 bordsknivar (ca 21 cm), 12 smörgåsgafflar (ca 15 cm), 12 smörgåsknivar (ca 17,5 cm), kontrollstämplar, bruttovikt ca 3.230 gram, nettovikt exkl knivar ca 1.180 gram, 6 st mjuka fodral medföljer

780770

2020-06-07