Servis Royal Albert ´Cottage Garden´

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROYAL ALBERT, 80 delar, mat- samt kaffeservis, Cottage Garden, bestående av: 12 mattallrikar, 12 förrätstallrikar, 12 djupa tallrikar, 13 kaffekoppar med 14 underfat, 13 assietter, 1 ovalt fat, 1 skål, 4 mindre fat, 1 såsskål, salt och pepparströare, 1 kakfat på fot, 4 små fat, 2 bordsdekorationer, 1 gräddkanna, 1 sockerskål

Skador: En lös blomstjälk i bordsdekoration, förgyllning med ställvis slitage

780789

2020-06-10