Ämbetsmannavärjor

Ämbetsmannavärjor
Ämbetsmannavärjor
Ämbetsmannavärjor
Ämbetsmannavärjor
Ämbetsmannavärjor
Ämbetsmannavärjor
Ämbetsmannavärjor
Ämbetsmannavärjor
Ämbetsmannavärjor
Ämbetsmannavärjor

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ÄMBETSMANNAVÄRJOR, 2 st, omkring sekelskiftet 1800/1900, förgyllt fäste klätt med pärlemorplattor, klingans längd ca 71, total längd 82 cm

Saknar baljor. Slitage. Saknar en del av pärlemorinläggning på varje värja

780813

2020-06-08