Fåtöljer 1 par

Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÅTÖLJER, (2), 1900-talets första hälft, tapetserarstil, helklädda stommar i röd ylletextil, textilband med fransar, ben och armstöd i förgyllt trä, armstöd med skuren dekor i form av hundhuvuden, två storlekar, en fåtölj med sitthöjd ca 42, bredd 60, rygghöjd 80 cm, en fåtölj med sitthöjd 39, bredd 72, rygghöjd 88 cm

Bruksslitage, textilen ställvis nött / blekt, slitage på ben och armstöd med bortskavd färg, repor och slag

780841

2020-06-08