Jordi Arkö färglitografier
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JORDI ARKÖ (född 1951), Bengtsson, Röde Orm I-II. (Sjöfarare i Västerled. - Hemma och i Österled.) Frans G. Bengtsson. 1991. Folio. signerade huvudsakligen dubbla färglitografier J. Arkö. Text och litografier lösa i omslag i 1 röd klotkassett
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
1 utan klotkassett, ej kompletta
780850
2020-06-14