Taklampa ´´LP Centrum´´

Taklampa ´´LP Centrum´´
Taklampa ´´LP Centrum´´
Taklampa ´´LP Centrum´´
Taklampa ´´LP Centrum´´
Taklampa ´´LP Centrum´´
Taklampa ´´LP Centrum´´
Taklampa ´´LP Centrum´´
Taklampa ´´LP Centrum´´

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

14 000 SEK

KNUT NØRREGAARD & POUL HENNINGSEN, "LP Centrum" taklampa, 2000-tal, Louis Poulsen, aluminium, delvis vitlackerad, etikettmärkt, höjd ca 110 cm, diameter ca 70 cm

PROVENIENS: Har tidigare hängt på SVT tv-hus i Örgryte, Göteborg

Övre del något skev med buckla, några fläkar, ej funktionstestad

780918

2020-06-08