Taklampa ´´LP Centrum´´
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
KNUT NØRREGAARD & POUL HENNINGSEN, "LP Centrum" taklampa, 2000-tal, Louis Poulsen, aluminium, delvis vitlackerad, etikettmärkt, höjd ca 110 cm, diameter ca 70 cm
PROVENIENS: Har tidigare hängt på SVT tv-hus i Örgryte, Göteborg
Övre del något skev med buckla, några fläkar, ej funktionstestad
780918
2020-06-08