Einar Forseth 1914-15
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EINAR FORSETH (1892-1982): (3) Figurkompositioner samt "Självporträtt", signerade och daterade 1915 samt 1914, blyerts och akvarell, etsning (självporträtt) , bladmått ca 23x16 resp 23x29 samt 38x31 cm
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
Oramade, pappershål/skador
780981
2020-06-14