Einar Forseth 1914-15

Einar Forseth 1914-15
Einar Forseth 1914-15
Einar Forseth 1914-15
Einar Forseth 1914-15

Klubbat för:

6 200 SEK

2 000 SEK

EINAR FORSETH (1892-1982): (3) Figurkompositioner samt "Självporträtt", signerade och daterade 1915 samt 1914, blyerts och akvarell, etsning (självporträtt) , bladmått ca 23x16 resp 23x29 samt 38x31 cm

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

Oramade, pappershål/skador

780981

2020-06-14