Robert Högfeldt Hans Norsbo Harald Sallberg
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TAVLOR, 3 st, ROBERT HÖGFELDT (1894-1986): "Bakom galler", signerad R. Högfeldt, teckning/blandteknik, bladmått ca 30x28 cm, bildmått ca 11x17 cm, HANS NORSBO (1897-1955), Damporträtt, signerad och daterad 1950, teckning, ca 26x20 cm, HARALD SALLBERG (1895-1963): "Självporträtt", signerad och daterad, etsning, ca 17x12 cm
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
RH: Oramad, pappershål
780995
2020-06-14