IX-gruppen mapp: PG Thelander mfl
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
IX-GRUPPEN, "Exit IX", portfölj med 8 grafiska blad, 1999, samtliga signerade av respektive konstnär och numrerade HC I/X, omfattar Gösta Gierow, Karl Erik Hägglund, Bengt Landin, Lars Lindeberg, Göran Nilsson, Alf Olsson, Nils G Stenqvist, PG Thelander, bladmått ca 45x31 resp 31x45 cm,
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
Oramade blad i portfölj
781022
2020-06-14