Royal Copenhagen Musselmalet kaffeservis
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", (39 dlr), helblond och halvblond, delar av kaffeservis, bestående av: 13 kaffekoppar med fat (1035), 5 assietter (1088), 14 assietter (1087), 2 skålar (524), kakfat på fot (1020), konfektskål på fot (1023), kakfat på fot (halvblond), sockerskål (657), uppläggningsfat (531)
Smärre slitage, mikronagg kan förekomma
781024
2020-06-11