Spegel
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, Karl-Johan, 1800-talets första del, 2-delad glas, förgylld och bronserad träram med reliefdekor av lagergirlanger, akantusblad, äggstav, rosetter och voluter mm. höjd ca 184, bredd ca 84 cm
Bruksslitage, lagningar, ställvis senare bronsering, lösa dekordelar samt mindre dekordelar saknas, spegelglas anlupet
781032
2020-06-08