Spegel

Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel

Klubbat för:

6 000 SEK

8 000 SEK

SPEGEL, Karl-Johan, 1800-talets första del, 2-delad glas, förgylld och bronserad träram med reliefdekor av lagergirlanger, akantusblad, äggstav, rosetter och voluter mm. höjd ca 184, bredd ca 84 cm

Bruksslitage, lagningar, ställvis senare bronsering, lösa dekordelar samt mindre dekordelar saknas, spegelglas anlupet

781032

2020-06-08