Bruno Mathsson "MI 806"
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, sideboard / förvaringsskåp, "MI 806", Bruno Mathsson International, modell formgiven 1967, fanerat med masurbjörk, spännben i kromat rundstål, etikettmärkt, längd 210, bredd 46, höjd 72 cm
Hörn med några fanerskador, senare fästen för ben
781044
2020-06-14