Rörstrand kaffeservis

Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERTHA BENGTSSON (1917-1993): "Ceylon", Rörstrand, kaffeservis, 40 delar, flintgods,1950-tal, bestående av 12 kaffekoppar med 12 fat, höjd ca 9 cm, 12 assietter, Ø 19 cm, 1 sockerskål med lock, gräddsnipa, 1 kaffekanna samt 1 tekanna, ljusvärmare märkt Söholm Danmark medföljer, grön och svart glasyr

Ljusvärmare med smånagg

781054

2020-06-08