Rörstrand kaffeservis
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERTHA BENGTSSON (1917-1993): "Ceylon", Rörstrand, kaffeservis, 40 delar, flintgods,1950-tal, bestående av 12 kaffekoppar med 12 fat, höjd ca 9 cm, 12 assietter, Ø 19 cm, 1 sockerskål med lock, gräddsnipa, 1 kaffekanna samt 1 tekanna, ljusvärmare märkt Söholm Danmark medföljer, grön och svart glasyr
Ljusvärmare med smånagg
781054
2020-06-08